czw.. maj 23rd, 2024

W walentynki wybierasz się na romantyczną kolację lub spacer? Zapewne chcesz wyglądać zjawiskowo. Jeśli tak, to przeczytaj jak dzięki diecie sprawić, aby Twoje włosy były piękne.

Dieta dla włosów

Włosy to ozdoba każdej z nas i prawdziwy atrybut kobiecości. Jeśli cierpisz z powodu wypadających, matowych i pozbawionych blasku włosów, powinnaś zacząć zmiany przede wszystkim od swojej diety.

Włosy, podobnie jak paznokcie oraz skóra wymagają diety bogatej w składniki odżywcze, minerały oraz witaminy. Sporą ich część możemy dostarczyć włosom w postaci odżywki, maseczki czy też olejku.

Idealna na włosy jest: spirulina w tabletkach

Musimy jednak pamiętać, że włosy wymagają odżywienia od środka, czego nie osiągniemy inaczej niż zmieniając swoją dietę. Przede wszystkim powinniśmy do niej włączyć jak najwięcej produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego. Nawet dieta wegańska nie zwalnia nas z tego obowiązku. W takim przypadku należy włączyć do swojej diety więcej soi oraz innych warzyw strączkowych, które są szczególnie bogate w białka najwyższej jakości. Jeśli natomiast nasze włosy mają skłonność do przesuszeń, upewnijmy się, czy aby na pewno spożywamy wystarczającą ilość wody. Już kilkudniowa zmiana naszej diety sprawi, że włosy wyglądać będą piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.

By Lech